| intrebcenustiu a întrebat:

Cunoasteti pe cineva care a murit sau care a suferit dupa vaccinul covid?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Desigur ca da,hai sa vedem câți pietoni au murit anul asta prin traversare legala,și apoi sa evitam asta, numai trecem strada, gândești eronat, ilogic, e vb de probalitati da sa mori ca pieton este mai mare în orașele mari vs orașe mici, cu vaccinul asta probabilitate e sub 1%, la 1000 de persoane moare unu

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Intrebarea a fost clara si la obiect, nu mai bate campii cu pietonii si probabilitati, cunosti sau nu.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai înțeles nimic

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Din raspunsul tau la intrebare, ai dreptate nu am inteles mare lucru, e scris foarte prost gramatical "numai trecem strada" se scrie nu mai, "probalitati" poate probabilitati, virgule aruncate aiurea... campionul zilei.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Din nou nu ai înțeles nimic dar știi sa corectezi pe alți

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Locația Moldova

| Violleta2022 a răspuns:

Personal nu cunosc si nu am auzit sa fii murit vreun cunoscut de-al meu.
Eu si toti ai mei din familie am facut vaccinul si nu a suferit nimeni efecte secundare si nici nu a murit nimeni.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu a murit nimeni de la vaccin in mod direct. Ca au fost unii care au avut niste reactii adverse mai complicate gen tromboze si miocardita e alta discutie. Dar numărul lor este extrem de mic raportat la sutele de milioane de doze administrate. Si paracetamolul provoaca reactii adverse si aspirina.

| Sophieka a răspuns:

Eu personal nu, si nici nu am auzit de la cunostintele / rudele mele!

Cunosc multe persoane care s-au vaccinat... Unii cu Pfizer, altii cu Moderna, altii cu Astra Zeneca si toti au fost ok... Unii au avut un discomfort in umarul care a primit dozele, altii au avut niste stari de raceala, altii dureri de cap, altii cateva zile de febra, si altii nu au avut nimic.

| Vântulalb a răspuns:

Nu.

| Alverto a răspuns:

De suferit normal că sufera, ca după orice vaccin. Febră, durere etc. Iar decese care chiar sunt de la vaccin in lume doar câteva cazuri, din cauza trombozelor, care pot fi făcute că la oricare alt vaccin. Dar câteva zeci din milioane? Și unii inca mai spun că nu e sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

RAY ma ignora acum, adevarul doare de fiecare data, ce ma bucur, dar am sa imi scriu raspunsul in continuare.
Pai poate nu stiai campion al zilei RAY dar una din regulile de baza TPU este sa scrii corect gramatical si da stiu sa corectez pe altii pentru ca pot, daca te las asa ai sa crezi ca tot ce faci tu este corect daca nimeni nu iti atrage atentia.
Se pare ca tu nu ai inteles nimic si nici macar nu ai avut bunul simt sa recunosti ca ai gresit undeva.