| NowForYou000 a întrebat:

Daca as manca zi de zi sanatos, adica numai fructe si legume, si as face doar 10 minute de sport, as putea slabi, si daca da, in cat timp?
Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hurdea_Darius_2000 a răspuns:

NU este deloc bine. Eu te sfatuiesc sa consumi multe legume si fructe precum ar fi morcovi, varza etc, etc,... Nu te du la sala de fitness apropo. Daca faci 10 min. de sport pe zi ce rezultat crezi ca vei avea? Trebuie sa faci pe zi nu chiar o data ci de mai multe ori pe durata timpului 30min. de sport. Niste exercitii clasice pentru inceput precum ar fi: genoflexiuni, ridicari de brate, extensii si multe altele pe care le cunosti mai simple, dupa ce vazi dupa o sap. cand evoluezi sa slabesti, iti pui tota puterea si iti dobori recordurile la exercitii, apoi, cand esti multumit de tine, nu e chiar necesar dar... mai poti sa continui exercitiile de culturism, avansezi la flotari, exastre si lucruri mai grele. Sper ca te-am lamurit despre asta, bafta si mult noroc!

1 răspuns:
| PinkPanther001 a răspuns:

Daca mananci numai fructe si fegume vei da in anemie sau gastrita.Nu te infometa pentru a slabi.Mananca 3 mese pe zi si gustari intre mese.Nu o farfurie plina cu varf ci una care iti va tine foamea potolita cateva ore.Renunta complet la dulciuri, sucuri acidulate, fast food! Fa sport!