| Mogiojojo a întrebat:

Daca atunci cand aveam 18 ani nu eram in tara si nu am primit cardul de sanatate, de unde il pot recupera acum? Unde ar trebui sa vorbesc? Am asigurare de sanatate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De la Casa de asigurari de sanatate, dupa ce platesti cotizatia de sanatate pe ultimile 12 sau 24 de luni (asta vei afla la ghiseul lor).

| Frank51 a răspuns:

Casa de asigurari de sanatate. Nici eu nu am primit cardul desi sunt in tara si am 22 de ani.

| Donsavas a răspuns:

Cardul de sănătate il vei primi cand ti l vor face, deocamdata nu esti singurul care nu l are.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu n-am avut nici o data.
Se poate aplica si daca stai in alta tara ca si eu sunt curios.

| AlexandruSEV a răspuns:

La medicul de familie te duci, vorbesti cu el, iti face o cerere si iti vine cardul, te duci la el, il ridici, introduci pinul preferential si aia e.