| MZc a întrebat:

Dacă beau 2 shakeuri proteice pe zi de 1500 calorii și nu mananc nimic o sa ma ingras? Sunt fata, nu fac sport, dar vara nu prea pot manca si slabesc foarte repede și mult si vreau sa gasesc o alternativa. Am 1.70 si inainte aveam 52 kg și acum am ajuns la 47. Vreau măcar la 50 sa ajung.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Da, poti pune ceva din acele shakuri..incearca totusi sa si mananci ceva ca sa nu iti fu.i stomacul.e panica?

| AnastasiaK a răspuns:

1. 2 shake uri care au amandoua in total 1500 calorii, nu? Ceea ce, apropo, tot mi se pare exagerat. Sunt curioasă de unde scoți tu 750kcal la un shake proteic. Poate gainer în care mai adaugi tu altceva, gen unt de arahide, fructe, etc, caz în care nu mai putem spune că nu mănânci.

2. E o prostie imensă să nu mai mănânci și să înlocuiești mâncarea cu suplimente. Să zicem, prin absurd, că merge și nu e nicio problemă. După ce faci? Iei shake toată viața?

3. Depinde de metabolismul tău oricum. Părerea mea e că un om normal, femeie sau bărbat, la 1500kcal pe zi slăbește.

4. Deci nu poți să te forțezi să mănânci și să ai o alimentație echilibrată și sănătoasă, dar poți să te forțezi să bagi niște shake uri dense caloric? rolling on the floor Bravo! Greutatea mai importantă decât sănătatea, ține-o tot așa! (*facepalm*)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu stii ce inseamna 1500 calorii? E vreo 700ml dar in care pui si grasimi nu doar lapte si banane. Ca sa ajungi la 1500 iti trebuie 300ml lapte, 100g unt sau margarina, o banana, 200g biscuiti, 50g zahar, un ou, 50g supliment proteine. E usor de digerat dar nu ai cum sa iti dai seama de calorii asa dupa ochi

| Pnin a răspuns:

O sa mori de foame