| Chicaaau a întrebat:

Daca beau mult cola... cam 2 sticle de 2 l in 6-7 zile ce se poate intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| corinusdeplus a răspuns:

Pai cola nu ebun pentru ca face celulita, iti ingalbeneste dintii si provoaca carii, iti distruge ficatul si afecteaza sistemul cardiac, dar e delicios cand il bei cu gheata mai ales cand e cald.Sa fim seriosi acum ca orice lucru in exces dauneaza, deci bea mai putin doar.

| lrls a răspuns:

Nu sunt expert in sucuri dar nu cred ca se poate intampla mare filosofie. Oricum nu recomand Cola sau Pepsi.Stiu cate ceva despre aceste sucuri:Cola trebuia sa fie initial verde si trebuia sa mai fie sirop de tuse. Daca punem un dinte intr-o sticla de cola si lasam ceva timp dintele va disparea.Mentos+cola=arteziana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Coca Cola afectează sistemul cardiac, dar unii dintre noi nu ne putem abţine să nu bem câteva pahare.
E prea bun, are gustul acela special.
De sănătos, nu are cum să fie sănătos, dar e al dracului de bun!

| TheLittleButterfly a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca bautura asta are foarte multe chimicale in ea si cu timpul te poate distruge. Ar trebui sa bei mai putin si mai rar, 4 l de cola e mult intr-o saptamana. Incearca sucurile naturale facute acasa, daca ai storcator, desigur. Sunt mai bune la gust si nici nu iti distrugi corpul pentru o senzatie de cateva secunde.

| FataCareSeHolbaLaVaci a răspuns:

Pai.Se poate ulcer, cancer, carii si altele, dar se poate foarte bine sa nu se intample nimic... daca iti faci rugaciunea in fiecare seara.