| cosmin1392005 a întrebat:

Dacă câteodată am mucoasa verde și nu îmi curge nasul si nici nu am alte simptome sunt șanse sa fiu răcit sau pe cale sa răcesc? ...Nu de alta dar vineri plec in concediu și nu am chef sa răcesc! Dacă nu vrea și niște sfaturi prin care sa pot prevenii răceala

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia mega doze de Vitamina C ca sa-ti cresti imunitatea, macar pentru 1 saptamana, pana pleci in concediu.
Cumpara din farmacie capsule de vitamian C de cate 1gr capsula (1000mg) si ia cate 5-10 grame pe zi.
Se iau cate 2gr la fiecare 3 ore!

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Tinctura de propolis. Cate 30 picături pe o bucata de pâine de trei ori pe zi. Consuma usturoi crud zilnic.