| ByByEly a întrebat:

Daca cineva se loveste la cap si dupa o perioada de timp le curge sange din nas inexplicabil si il doare capul din senin si cand sta mult jos ameteste cand se ridica ce ar trebui sa faca sau mai exact ce are? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Sa o taie de urgenta la spital.
Acolo se face un RMN si se vede situatia.
De urgenta, inseamna chiar de urgenta...

Daca esti din Bucuresti, ai putea incerca la Bagdasar sau Marie Curie daca te califici sau se califica.

| Kirito21 a răspuns:

Mie imi curge sange din nas inexplicabil si am ameteli si vad negru in fata ochilor cand ma ridic brusc fara sa ma fi lovit la cap big grin probabil ca este lipsa de calciu (la mine asa este), cel mai indicat este sa mergi la medicul de familie sa vb cu el si stie el unde sa te trimita mai departe.