| anonim_4396 a întrebat:

Dacă cineva suferă de o boala autoimună, de ex vitiligo, este predispus sa dezvolte și o alta boala autoimună care are legătura sau nu cu pielea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SilviaPunct a răspuns:

Da. De obicei cautam si o alta boala autoimuna cand avem deja una, dar nu este 100% obligatoriu sa fie si alte boli autoimune asociate.

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Vitiligo se vindeca stand la Soare, am avut și căzuți în familie și m-am convins. Nimic nu poate ajuta cum ajuta natura!

| Bondarel99 a răspuns (pentru Donsavas):

Poate nu era vitiligo.Nu se vindeca, e boala autoimună.