| Radandam a întrebat:

Dacă Computerul Tomograf are 32 slice Siemens, la ce se refera de fapt? Asta e doza de radiatii pe care o folosește? Exista Computer Tomograf care are sub 32 slice Siemens? explicati-mi puțin cum stă treaba cu asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

32 slice inseamna ca face 32 de felii din creieru tau la fiecare rotatie adica pe secunda.

| Radandam explică (pentru anonim_4396):

Și este mai bun decât cel cu 16 slice Siemens?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Radandam):

Da este