| Goddessss a întrebat:

Daca imi fac un control cu computerul tomograf la cap o data, poate sa ma afecteze radiațiile alea in viitor?
Menționez ca sunt adolescenta si îmi este putin frica. Ce credeți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Http://m.sfatulmedicului.ro/......a-rmn_4820
http://m.sfatulmedicului.ro/......izata_1311
Aici găsiți tot ce doriți să aflați despre tomografie și efectele sale.

| Bizon95 a răspuns:

Gandeste din directia cealalta:
DACA radiatia respectiva ar putea afecta permanent pe cineva, atunci NIMENI nu ar mai face CT... EVERRRRRRR

| Goddessss explică (pentru Bizon95):

Da ai dreptate. Merci!
imi faceam griji degeaba.

| Bizon95 a răspuns (pentru Goddessss):

Cu placerewinking

| RoCkKiD a răspuns:

Cantitatea de radiatii este foarte mica si nici un doctor nu te va pune sa-l faci daca nu cumva chiar e nevoie.