| Dana2103 a întrebat:

Daca consum doar lichide, fara mancare solida, ciorbe si sucuri, ce se poate intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cand raspunsurile vin de la copilasi care fac misto, este greu sa diferentiezi un sfat bun, de unul rau.

Nu-ti fa probleme ca nu mori, supele si ciorbele sunt foarte hranitoare, tocmai pentru ca contin multe legume si carne. In plus, carnea este proteina pentru cresterea masei musculare, iar zeama de carne este buna pentru producerea colagenului pentru piele si tesut, bineinteels ca-i foarte buna pentru microbiota stomacului si intestinelor.
Sunt femeie, am peste 50 de ani si pot sa-ti spun ca nu-i un sfat dat la misto, dimpotriva.

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nimic,mancarea lichida oprste foametea, dar ai nevoie de legume, carne, grasimi si parine si obligatoriu fructe, de ce nu peste

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se intampla nimic daca manaci doar supe, sunt gustaose, sanatoase si hranitaore.
In schimb sucurile ar trebui eliminate, pentru ca nu-s sanatoase, aducand un aport mare de zahar si chimicale.

| Dana2103 explică (pentru Violleta2022):

Sucuri de fructie, facute in casa

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dana2103):

Sucul de fructe facut in casa este intr-adevar mai bun, dar numai 1 singur pahar pe zi este admisibil, fiindca si acela contine fructoza.

| Dana2103 explică (pentru Violleta2022):

Cei de pe aici zic ca stilul meu de viata e periculos, ca mor

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dana2103):

Cand raspunsurile vin de la copilasi care fac misto, este greu sa diferentiezi un sfat bun, de unul rau.

Nu-ti fa probleme ca nu mori, supele si ciorbele sunt foarte hranitoare, tocmai pentru ca contin multe legume si carne. In plus, carnea este proteina pentru cresterea masei musculare, iar zeama de carne este buna pentru producerea colagenului pentru piele si tesut, bineinteels ca-i foarte buna pentru microbiota stomacului si intestinelor.
Sunt femeie, am peste 50 de ani si pot sa-ti spun ca nu-i un sfat dat la misto, dimpotriva.

| zilog a răspuns:

Ulcer, hiper aciditate gastrica cu reflux extra faringian, dizolvarea sfincterului gastric, perforarea intestinului subtire de la sucurile generate de catre pancreas si fiere, ne eliminarea constata a acidului din fiere poate conduce la perforarea peretilor ei, nefronii de la cantitatea de sucuri gastrice vor fi pârliti irecuperabil pentru ca nefronii nu se regeneraza,
energia ta generala va scădea la parguri alarmante care pot conduce la pierderea constiintei si accidentarea grava in momentul caderii in lesin.

Mai bine mananca salata cu frunze de salata castraveti rosii cepa cepa verde ridichi si putina sfela rosie pentru ca sa ai fier in sânge mai ales ca esti femeie trebuie sa manaci sfecla rosie.

acum nu strica o cura doar cu salata dar nu mai lunga de 1 saptamana ca animalul asta din care esti facuta are nevoie ce are nevoie si un lup
ca nu e diferenta intre tine si lup ca si constructie

ia imagineazati daca ai tine un lup doar cu coca cola ce s-ar intampla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă și spune-ne și noua cum e. eu unul nu am incercat dar nici nu pot fiindcă mă trage fast foodul în jos. O săptămână -doua săptămâni ai putea sa vezi daca chiar ești așa obsedată sa slăbești ..mai bine mergi pe deficit caloric.

| troleibuz a răspuns:

Scazi in greutate si incepi sa te stingi incet-incet.

| TFL007 a răspuns:

Era sa zic eu ceva acum, afli la wc-u

| Dana2103 explică (pentru TFL007):

Crezi ca fac doar diaree?

| Titan123 a răspuns:

Nimic,moartea survine abia după 2 luni

| RAY a răspuns (pentru Titan123):

Nu va muri, poate sa faca ciorbe cu legume si carne, grasimi =ceea ce ii asigura vitamine, minerale, proteine, grasimi