| DaciaRomania a întrebat:

Daca doresc sa imi clătesc părul (după spălare) cu ceai concentrat din mușețel și gălbenele, cam cat să îl fac de concentrat? Adică câtă plantă la câtă apă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Daca imi aduc bine aminte, tu ai parul lung, nu? Poti sa pui 4 linguri de musetel la 1 litru de apa si sa lasi 15 minute la infuzat.Iar musetelul se poate folosi de 2-3 ori, am aflat relativ recent despre asta, de aceea eu pastrez separat musetelul ramas dupa ce imi fac ceai dimineata/seara, sa-l refolosesc la ceaiul de clatit parul.

| DaciaRomania explică (pentru dullcat):

Da,da! Mulțumesc, ok, asta voiam să aflu, cât de concentrat sa fie!

| dullcat a răspuns (pentru DaciaRomania):

Cu placere! Atat timp cat nu il consumi intern, cred ca poate fi chiar si mai concentrat de atat. Uneori eu mai uitam de ibric si strecuram abia dupa jumatate de ora. laughing)