| thefortgod a întrebat:

Daca dorm fara perna pe burtă îmi îndrept coloana?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dormitul pe burta nu e deloc bun pentru coloana

| Sn4k3 a răspuns:

Nu si nu e bine sa dormi pe burta.

| Nătărău a răspuns:

Eventual pe burtă cu perna în brațe, sub piept/burtă, cu fața direct pe cearșaf, pentru îndreptarea cervicalei. La mine funcționează. :-)