| anonim_4396 a întrebat:

De ce ma doare capul daca dorm in timpul zilei?
Mi se intampla aproape de fiecare data sa ma trezesc cu o durere ingrozitoare de cap si o stare de rau, daca dorm ziua. Nu gasesc nicio explicatie. Ar trebui sa ma simt si mai odihnita, nu? Vi se intampla asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Camelisa a răspuns:

Pai,poate se intampla asta din cauza ciclului, sau..chiar daca suna ciudat laughing poate ai un chist la vreun ovar, si acel chist ar fi problema.Crede.am si eu am dureri de cap si doctorita de familia mi.a facut trimitere la eco si au gasit un chist, si se spune ca acel chist este problema, cel mai bine ar fi sa mergi la un doctor.Numa bine

| Mirunelu a răspuns:

Ma bucur sa vad ca nu numai eu am aceasta problema. Daca dorm de pranz dupa ce ma trezesc imi vine sa-mi smulg ochii si ma doare capu si am o stare nasoala toata ziua. Poate asa suntem noi speciali laughing. Mi-am zis ca nu o sa mai dorm ziua niciodata, nu stiu daca e vreo problema de sanatate care sa necesite atentia unui medic.
Ah, am incercat odata sa dorm cu ochii acoperiti si parca a fost putin mai bine, incearca poate te ajuta.

| anonim_4396 explică (pentru Mirunelu):

Si eu care credeam ca sunt o ciudata...laughing de fiecare data cand dorm ziua ma trezesc cu o stare generala groaznica: ma doare capul, ochii, ameteala etc. Dupa mai multe incercari am decis sa ma dau batuta si la fel ca tine am promis ca nu voi mai dormi ziua indiferent de cat de obosita as fi..mai bine imi torn niste apa rece in cap laughing nu pot sa-mi dau seama care-i cauza...