| AdinaDiana a întrebat:

De ce dupa ce ma trezesc ma doare foarte tare capul si am un gust ingrozitor in gura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Daca e gust amar e posibil sa fie problema cu fierea, fa-ti o ecografie, iar capul cel mai probabil te doar din cauza ca dormi intr-o pozitie defectoasa sau te trage curentul. Inchide geamurile si schimba perna, ideal e sa dormi fara perna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Probleme cu tensiunea arteriala, sau din cauza culcatului prea tarziu in noapte, gustul oribil poate fi de la fiere si de la fiere te poate durea si capul.
Ar trebui sa mergi la medic sa-ti faci niste analize, sa-ti dea un tratament ceva.
Te pup!

| Janek21 a răspuns:

Renunta la alcool si tigari.

| BomBonicaThaa2000 a răspuns:

Te doare capul pentru ca te trezesti brusc si ai gust ingrozitor in gura pentru ca ti se usuca gura si nici nu bei sau mananci nimic... imediat cand te trezesti te speli si gata!

| Paraschiv_Ana_1999 a răspuns:

Si mie mi se intampla.Ori din cauza ca te culci tarziu, ori este altceva. Dar uite ce trebuie sa faci:cand te trezesti nu te ridca repede si brusc ci dupa ce te-ai trezit stai cateva secunde dupa care ridica-te usor si nu mai manca nimic dulce seara de acolo vine gustul ala oribil

| Virusul1234 a răspuns:

Din cauza fierii!