| Bubuu a întrebat:

Daca esti cardiac/a si fumezi o tigare(tu nu fumezi regulat) si peste o saptamana te duci la control la inima, se vede ai ai fumat o tigare? Funditapuppy dog eyes!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IMC90 a răspuns:

Nicotina este o substanta cu bataie scurta. Se metabolizeaza rapid (in cateva ore). Timpul de injumatatire este de 2 ore.

Cotinina este un metabolit al nicotinei poate fi utilizată drept indicator al expunerii unor persoane datorită faptului că rămâne în sânge mai mult de 24 de ore.

In concluzie, nu se vor vedea aritmiile si nici cresterea pulsului pe EKG mai mult de cateva ore de la consum.

4 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Da

| vladmR a răspuns:

Nu cred

| xDoMo a răspuns:

Sincer dupa o tigare nu e nimic... si eu am experimentat si nu.

| Victor_Cretu_1991 a răspuns:

Un preten de ameu e cardiac si fumeaza bea se drogeaza si n-are nimica...deci in concluze nu prea are...dar mai bine nu fumezi ca cu sanatatea nu-i de joaca