| Andreeaioan115 a întrebat:

Daca esti constipat, poti face apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu dar poti face constipatie cronica ceea ce este grav. Mergi la medic si manaca rosii sau bea suc de rosii.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună Nicoleta! De cit timp esti constipată? Constipatia nu este bună deloc, mănincă multe lichide, supe ciorbe si bea apă, multă apă doctorii recomandă sa bem 2 litrii de apă pe zi, sau mai mult, nu te deshidrata evită deshidratarea, corpul trebuie sa aiba suficiente lichide ca sa digere mincarea si scaunele sa fie usor de eliminat la wc.Ce varsta ai?

| Andreeaioan115 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pur si simplu mananc putin, de doua ori pe zi. De trei zile sunt constipata

| GHoST013 a răspuns:

Nu cred.
Daca constipatia dureaza o perioada indelungata totusi te sfatuiesc sa cauti un medic.

| anoniiim1807 a răspuns:

Nu. Dar poți sa si mori din cauza asta ( nu e cazul tau )
Îți recomand Senalax. Sunt niste pastile naturiste si au cutia mov.
Sunt foarte bune. Daca o iei seara, dimineața sigur mergi la baie.

| buftea1297 a răspuns:

Nu