| MrBandycot a întrebat:

Daca esti muscat de un caine turbat,si nu ai nici un vaccin facut, sansele sa patesti ceva sunt de 100%, sau poti scapa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Se cunoaste un singur caz in toata istoria in care un pacient a supravietuit dupa ce s-a imbolnavit de turbare. Daca te-a muscat un caine turbat si nu te vaccinezi, faci boala numita rabie sau turbare. Si nu cred ca tu vei fi al doilea caz din istorie care va supravietui bolii. Sansele sa mori sunt de peste 99, 9999999999999999%.

Vaccineaza-te!

2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Se moare din asa ceva, nu e de gluma

| Mefist0 a răspuns:

Depinde de la caz la caz, de la organism la organism. Sansele sa patesti ceva variaza inte 70-85-90%. Vaccinul trebuie facut la cel mai scurt timp posibil pentru a evita posibilele probleme.