| Alex202020 a întrebat:

>URGENT Daca acum un an m-a muscat un caine(de burta) si mi-am facut antitetanosul si acum cateva zile m-a muscat alt caine (de picior) ar mai trebui sa mai fac alt vaccin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| perladunarii a răspuns:

Salut
Antitetanosul se face o data pe an, daca a trecut un an sau se apropie perioada aia nu cred ca merita sa risti, stiu ca e nasol si ca sunt mai multe vaccinuri, dar asta e! Mai bine sigur decat sa iti para rau!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da.

| Iamnotme a răspuns:

Nu happy