| Lukasz a întrebat:

Salut TPU,ieri in timp ce mergeam la un meci cu prietenul meu,
a iesit dintr-un tufis un caine turbat(asa cred),cainele l-a adulmecat,si atunci cand m-am uitat la ochi erau rosii si scosi din orbite,nu avea spuma la gura,si cand am vazut,am strigat tare:E TURBAAAT,si am fugi cat ne-au tinut picioarele si am scapat...
Intrebarea mea este:Era sau nu turbat?
Trebuie sa fac vreun vaccin,nu m-a muscat si nici pe el el era in dreapta de unde a aparut cainele si eu in stanga,pe el l-a adulmecat si am fugit, nu ne-a muscat, dar e nevoie de vreun vaccin?
FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
E greu de precizat daca era ori ba.
Dar daca nu te-a muscat, nu ai de ce sa iti faci vaccin...
Cainele v-a fugarit? ori a-ti fugit de frica?
O zi bunahappy

| Lukasz explică (pentru caramela):

Am fugit de frica, dupa ce am fugit a mai fugit si el 3 metri si s-a oprit...

| caramela a răspuns (pentru Lukasz):

Stai linistit si incadreaza "surpriza" la una neplacutawinking

| K0sti a răspuns:

Da, contra prostiei!

| Radu284 a răspuns:

Nu prea inteleg intrebarea. Deci nu v-a muscat, dar te intrebi daca trebuie sa faci vaccin? De ce?

Si nu avem cum sa stiim daca era turbat sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Odata ce nu te-a muscat nu ai nici pe naiba. ati speriat saracul caine laughing

| SoDerw a răspuns:

Salut, nu trebuie sa faci nici un vacin, si legat de caine, daca nu avea spuma la gura, nu era turbat! Sau daca era, bucurati-va ca ati scapat.