| anonim_4396 a întrebat:

Dacă faci analize mâine, în 4 puncte nu generale, sunt șanse sa se dea rezultatul pana la ora 15 sau 16? Le fac pe bani, am trimitere de la medicul de familie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mi25 a răspuns:

La unele laboratoare - majoritatea - da, altele nu. Si mai sunt analize care se dau doar dupa 3-4 zile lucratoare, asa cum sunt: hemoglobina glicozilata, Helicobacter Pylori sau unele examene de urina.

| timidu89 a răspuns (pentru mi25):

Sper sa mi le dea cât mai repede. Nu a vrut sa dea tratament sau trimitere pana nu vede analizele. La doctor ii e ușor, abia ma târăsc... Nici nu m as da jos din pat. Mai tot timpul fac febra, e rău că ajunge și la 39. Un doctor o zis ca febra e de la 38 în sus, la mine se simt și 2 sau 3 linii peste 37

| mi25 a răspuns (pentru timidu89):

De cele mai multe ori te simti mai rau cand ai febra putin peste 37, decat peste 37.5.

| timidu89 a răspuns (pentru mi25):

And sunt ok e cam 36, 5. Pentru 37, 1 sau 2-3luam când eram adolescent medicamente scumpe la vremea aia. Stăteam internat din cauza asta. Nu cred ca e normal ce depășește 37. La 38 spre 39 îs KO ca în box.