| Pinkvanilla9 a întrebat:

Daca glicerina boraxata sau si ceea cu nistatina e eficienta pentru candidoze bucale, nu e buna și pentru cea vaginala? Adică nu am auzit de acest tratament pentru așa ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Pentru candidoza vaginala mergi la medicul ginecolog sa iti dea un tratament pe baza de antifungice si ovule. Canesten gin si alte prostii de genul de prin farmacii sunt o vrajeala ieftina doar sa iti ia banii. Nu au niciun efect.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

PHul "istalatiei" este diferit