| minel3823978 a întrebat:

Daca iau antibiotic se poate vindeca infetia la dinte fara operatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Justmed a răspuns:

Depinde de infectie, daca doctorul a spus ca trebuie operat nu se poate trata cu antibiotic!

2 răspunsuri:
| Ayra a răspuns:

Daca este doar un abces la nivel superficial, atunci se poate trata cu antibiotic. Daca insa medicul stomatolog a spus ca trebuie operat (adica infectia este inauntru si nu la suprafata), trebuie operat, pentru ca altfel mereu vei avea infectie sau va recidiva, indiferent de ce antibiotic vei lua.

| russyy a răspuns:

Ia amoxil.eu am avut infectie in toata gura serios.si am luat amoxil si mia trekut.amoxil antibiotic:*