| Jeke a întrebat:

Salut, cam cat de mult ma ajuta calciu in cresterea in inaltime? Daca fac efort(gimnastica) dupa ce iau e mai eficient? Si daca il iau in combinatie cu vitamina D3 si Magneziu ma poate ajuta mai mult?
Mersi, fara mistouri si glume de prost gust

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NakGeorge a răspuns:

Calciul este foarte important. Dar lasa pastilele la borcan. Bea o cana cu lapte de dimineata si una seara si ai indeplinit tot necesarul zilnic de calciu plus multe alte vitamine si minerale de care ai nevoie.

Si bineinteles sportul. Nu stiu in sine gimnastica cum este, dar inotul dezvolta corpul enorm