| iuliad a întrebat:

Daca iau duphaston oare efoarte mare problema daca consum putin alcool?big grin pot aparea ceva reactii adverse sau dor no sasi mai faca efectul? mersibig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Veme a răspuns:

Nope. Nu este problema. S-ar putea nici macar efecte adverse sa nu apara, efectul terapeutic va ramane acelasi. Vezi ca nu influenteaza enzimele hepatice, este un hormon, si alcoolul nu inhiba metabolizarea lui, deci nu-i mareste efectul.
Bine, presupun ca vei aprecia un raspuns habotnic, care-ti va interzice orice, eventual iti va recomanda si o sedinta de biciuiala pentru ca ai indraznit sa doresti 100ml de vin, dar adevarul este ca in cazul acesta nu interactioneaza.
Iata si o sursa daca vrei sa te asiguri:
http://www.jugando-juegos.com/articles/category/17/message/442/

| Erika_Sofron_1977 a răspuns:

Doar n/o sa/si faca efectu, dar depinde cat e putin pentru tine, si ce fel de alcool.in general, colonul sufera din cauza alcoolului.