| anonim_4396 a întrebat:

Dacă iau pastile pe baza de plante naturale pentru memorie etc, are ceva daca beau alcool?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu. Ce nevoie sa ai? Dacă ai o suferință psihică, mergi la medic! Alcoolismul e o boala. Tu te tratezi acum pentru a proteja creierul iar alcoolul este o otravă pentru el.

| Nimeni10 a răspuns (pentru Donsavas):

Ușurel nu sunt alcoolist, am băut o sticla de bere si am uitat ca am luat niste pastile naturiste recomandate de un ORL-ist.

| Donsavas a răspuns (pentru Nimeni10):

Ai scris "plante pentru memorie". Ma gândeam ca doresti sa protejezi organul. A consuma alcool poate sa fie un obicei de al tau, nu stiu eu

| Nimeni10 a răspuns (pentru Donsavas):

Pastile pe baza de plante cu vitamine pentru mai multe memorie țiuit urechi circulația sângelui, eu le iau pentru urechi cât imi țiuie, n-am probleme cu memoria laughing

| Jo17 a răspuns:

Din cate stiu eu, Nu e bine sa combini medicamente cu alcool ca poate provoca boli grave ( inclusiv moartea ). In cazul tau, pastile bazate pe plante naturale, Nu stiu. Ar fi mai bine sa întrebi un doctor.

| Daniel987 a răspuns:

Eu stiu ca doar la antibiotice nu este indicat sa consumi alcool. pastile pe baza de plante naturale...nu cred ca vei avea vreo problema.