| anonim_4396 a întrebat:

Daca iei anticonceptionale te poti masturba? Afecteaza corpul intr-un fel daca te masturbezi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| rivotril a răspuns:

Medicamentele acelea opresc o sarcina nedorita.
tu masturbandu te nu pot sa te lasi singura însărcinată.
deci nu trebuie sa iei asa ceva pentru a te masturba.
cand faci sex cu un baiat, poti lua pentru a nu ramane insarcinata.
si nu, nu afectează corpul
funda?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vad nicio legatura intre cele doua

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect la intrebarea ta este un categoric bineinteles ca DA. Autosatisfacerea prin mast urbare se poate practica oricand si in orice conditii, fiindca NU provoaca efecte negative asupra organismului femeii. Multa sanatate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Anticoncepționalele te feresc de o sarcină nedorită.
Nu este nici o legătură.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Ma gandeam ca poate exista o legatura de natura hormonala

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu există.

| Donsavas a răspuns:

Anticonceptionalele scad libidoul si te deregleaza hormonal, dar sa te masturbezi nu e nicio problemă.

| Clorox a răspuns:

Nu are nicio legatura...