| andreieftenie42 a întrebat:

Daca iei cipralex toata viata pentru anxietate? cam ce efecte asa devastatoare poate sa aiba? eu zic ca n-o sa mai ai anxietate toata viata si probabil o sa ai afectiuni minore la unele organe,dar nu o sa faci cancer de la cipralex, ala il faci daca e din alte chestii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Anxietatea nu este tratabilă, este doar ameliorată cu pastile. Cu siguranță are efecte adverse dar nicio pastilă aprobată și pusă în circulație nu te omoară.

| andreieftenie42 explică (pentru Frank51):

Eu cunosc oameni care au luat pastile si au scapat de depresie si nu a mai fost nevoie sa ia ce zici de asta? sunt rude cu mine

Răspuns utilizator avertizat
| andreieftenie42 explică (pentru OptsprezeceUnsprezecedouamiidouazecisidoi):

Iar vorbesti fara sa cunosti, ca de fiecare data, da intr-adevar tu singur scapi, dar cu ajutorul "exercitiilor de la terapeut" +medicamnetatie,sau si doar cu terapeut sau doar cu pastile,eu cunosc oameni care au scapat de depresie cu pastile si nu a mai revenit, ai luat pastile ca sa vezi cum e? cati ani? ai terminat facultatea de medicina ca sa stii cum functioneaza creierul bio-chimic? eu am luat pastile, pot vorbi in cunostiinta de cauza ca si eu am avut anxietate, eu ce vorbesc, vorbesc daca cunosc.

| andreieftenie42 explică (pentru OptsprezeceUnsprezecedouamiidouazecisidoi):

Deci tu vindeci depresia cu muzica?rolling on the floor))omule aia amelioreaza asa putin pe moment, depresia se vindeca cu tratament, nu te baga in medicina sau psihologie ca nu cunosti

| Frank51 a răspuns (pentru andreieftenie42):

Greșeală de începător, confunzi anxietatea cu depresia.

| andreieftenie42 explică (pentru Frank51):

Da,scuza-ma asa e,o amarata de anxietate usoara o mai poti ameliora cu o muzica sau cu sala dar o depresie puternica nu te ajuta daca faci sport, dar ce vreau sa zic ca la o depresie usoara daca gasesti o piesa ok poate iti da o stare putin mai buna, dar atat, putin de tot, dar na oricum ai dreptate, explica-i si lu domnul ca vorbeste fara sa cunoasca.

7 răspunsuri:
| 2Fear a răspuns:

Consultă un psiholog...