| Daniela_Simo_1992 a întrebat:

Daca iei foc si arzi, in cat timp mori?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| alexandru0995 a răspuns:

Dureaza in funcie de arsuri.

| Annamaria21 a răspuns:

Cand ai arsuri pe mai mult de 70% din corp, da nici atunci nu e un risc foarte mare sa mori, depinde daca iei vreo infecție ceva sau daca nu se regenereaza pielea, daca nu ai bani sa te tratezi

| pufipo a răspuns:

Daca torni motorina pe tine, pe toata suprafata corpului tau dureaza in jur de 45 min sa mori, depinde si de arsuri, depinde si cum iti dai foc, depinde si daca esti singur cand iti dai foc, depinde de mai multi factori.
Viata e frumoasa, continua sa traiesti, lasa tendintele sinucigase!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu destul de repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu foarte rapid, noi nu suntem harti avem foarte multa apa deci dureaza ceva.

| Dumbi a răspuns:

Incearca. Cineva trebuie sa se sacrifice pentru stiinta. laughing

| johnnny123 a răspuns:

Tu ai ceva probleme, dacă tot insiști cu întrebările astea.
Îți spun cu toată seriozitatea, mergi și poartă o discuție cu un psiholog.

Pentru cultura ta generală, moartea datorată arsurilor combinate cu toxicitatea fumului este probabil cea mai cumplită dintre toate morțile imaginabile.

Ca să-ți faci o idee, în evul mediu moartea prin decapitare era considerată un act mult mai mărinimos decât arderea pe rug.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

A mai fost cineva, care a întrebat care e cel mai frumos mod de a muri... Dar, ca să arzi de viu, mi se pare cea mai înfiorătoare moarte.

| minrest a răspuns (pentru Annamaria21):

Vad ca ignoranta e mai periculoasa decat arsura in sine, cand e insotita de infumurare.