| amaranth a întrebat:

Daca imi fac analiza de sange, se poate vedea daca am leucemie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vasilisaioana a răspuns:

Da in general.da se vede ca nu e ceva in regula si te trimit mai departe la alte analizi ...si binenteles sa ti le faci intr-un laborator performant

5 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Hemoleucograma. Iti recomand, daca ai unde locuiesti, Synlab. Mi se par corecti si nu foarte sus cu preturile.

| AdeeLinee a răspuns:

Da,dar Doamne fereste sa ai asa ceva:* Bafta

| VictorSebastian a răspuns:

Da, mama mea a vazut!

| Fleinadco a răspuns:

Da, se poate vedea numărul globulelor albe din sânge care, în cazul leucemiei, este destul de mult peste limita normală. Acum câțiva ani mie mi s-au greșit niște analize de sânge, rezultatele fiind că ar fi trebuit să am leucemie, însă eu mă simțeam bine. Am repetat analizele, iar rezultatele au ieșit normale. Sper să nu ai această boală.

| sk1llz0r a răspuns:

Da! logictongue