| Vasi321 a întrebat:

Daca imi fac film la plamani sau imi fac analizele de sange se poate vedea ca fumez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

De cat timp fumezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, deoarece nicotina, una dintre substantele componente ale tigarilor intra in sange si in legatura cu filmul la plamani se poate vedea deoarece plamanul,, fumator,, se innegreste si se vor vedea pentru inceput niste pete mici, cred ca esti un fumator incepator, sfatul meu este sa te lasi acum cat mai poti, pentru ca dupa aceea va fi prea tarziu!

| NimeniSiAtat a răspuns:

La plamani da, in functie de cata vreme fumezi, se vede doar daca fumezi de cca 4-5 ani happy

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru NimeniSiAtat):

Nu-i adevarat, eu nu fumez deloc, si mi-am facut radiografie si se vad urme de fum, si doctora m-a intrebat daca fumez

| NimeniSiAtat a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

Daca ai tai sunt fumatori inhalezi fumul si te numesti fumator pasiv.

| Stefxn a răspuns:

Ai dat de belea sa inteleg tongue

| Sweetgirl69 a răspuns:

Păi la analizele de sânge nu se vede(dacă ești începător), dacă fumezi de mai mult timp(gen un an) s-ar putea să se vadă. La film la plămâni se vede, dar dacă fumezi de cel puțin 3 luni.

| miaupispisrrrrr58 a răspuns:

Buna, daca iti ia sange nu se vede, dar daca faci film s-ar putea sa se vada