| victor238213 a întrebat:

Daca imi fac operatie cu laser la ochi,dupa iar va scade vederea si daca voi sta la calculator,telefon, tv tot va scadea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| qwertpro a răspuns:

Salut,ca vei sta sau nu la telefon/pc vederea ta oricum va deveni mult mai rea de cat era pana la operatie cu timpul.Tot ce se face la operatie este de a "taia"o bucata din cornee pentru ca aceasta sa devina sferica, ma rog mai sunt si alte metode de a face aceasta operatie, dar ele trateaza doar efectele vederii rele, nu si cauzele, deci vederea ta va deveni din nou mai rea.Iti recomand sa citesti cartea "Renunta la ochelari" si vei putea sa iti tratezi vederea natural.

3 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Pai de la calculator ti-a scazut vederea inainte?
Uita-te pe net, medicii oftalmologi spun ca nu de la ecrane se deterioreaza vederea ci pentru ca erai deja predispus la asta, genetica etc.

| Sonia822 a răspuns:

Si pe mine m-a interesat, dar am citit ca trebuie repetata dupa 5 ani... acum nu stiu, mereu? si riscurile sunt f mari..iti da o lista, pe care semnezi ca ai luat la cunostinta. Orbire, etc happy

| Roxana19928 a răspuns:

Vederea va "scade" oricum, operatia nu reprezinta tratament permanent. Vei avea si capacitate redusa de vedere pe timp de noapte dupa operatie.