| buzeduulci a întrebat:

Daca imi fac raza la plamani se va observa faptul ca fumez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca fumezi putin si rar nu cred ca se va vedea ceva

| Jameson a răspuns:

Buna... Cred ca se observa. Am niste prieteni care au fost la raza la plamani cu parinti, ei nestiind ca se observa asta la raza. Si astfel au si parinti ce copii fumatori au.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, se observa

| andrei1237 a răspuns:

Dupa parerea mea, da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA

| Borsko a răspuns:

De ce nu stiu parintii tai ca fumezi? Oricum daca afla in felul acesta nu cred ca o sa le para foarte bine.

| buzeduulci explică (pentru Borsko):

nu stie nimeni din familie. si am dat de naiba.

| buzeduulci explică (pentru Borsko):

Ce funny e gif-ul de la poza ta de profil laughing

Răspuns utilizator avertizat
| maturgrizonat a răspuns:

Stai linistit(a) ca nu se vede nimic!
( dar un deget, un dintisor mai ingalbenit se pot observa si fara RX )

| VladutzZz97 a răspuns:

Depinde si de cat timp fumezi.
Daca fumezi de cativa ani, clar ca se observa dar daca nu, nu credwinking

| buzeduulci explică (pentru VladutzZz97):

Fumez din clasa a10a si momentan sunt in primul an de facultate...

| SaschaM a răspuns (pentru buzeduulci):

Pai si iti mai e frica de parinti?! Ai 18 ani deja...

| buzeduulci explică (pentru SaschaM):

20*

| SaschaM a răspuns (pentru buzeduulci):

Ma refeream ca ai 18 impliniti laughing Dude, lasa parintii, daca aveai 14 ani mai ziceam dar asa n-are rost sa te ingrijorezi... Le zici si tu ca fumezi ocazional eventual tongue

| buzeduulci explică (pentru SaschaM):

Tata a fumat in trecut dar s-a lasat. daca afla imi taie din banii care mi-i da saptamanal la camin si e cam aiurea. + ca e posibil sa-mi iau knockout laughing)