| aLexG1 a întrebat:

Salut am 17 ani, fumez de vreo 2 ani daca fac raza la plamani se vede? Fumez cam 4-5 tigari pe zi si in unele zile deloc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

La varsta ta, nu se va vedea nimic. Nu-ti cunosc stilul de viata dar nu cred ca se va vedea. Totusi, daca esti mai sensibil si te stii cu afectiuni pulmonare atunci ai sanse. Totusi, ai 17 ani. De ce crezi oare ca pe pachet scrie ca doar cei de 18 ani in sus au dreptul sa fumeze? Pentru ca, de la 18 ani incepi sa mai vezi si dezavantajele vietii asteia si pe langa asta,iti permiti sa-ti platesti din banii tai ceea ce consumi fara a-ti fi esential sau de bun simt pentru a ti se asigura de catre tutori. Cred ca din respect fata de familia ta, chiar daca iti dau voie, ar trebui sa mergi la munca si dupa ce iti primesti salariu si lucrezi, bineinteles, sa gestionezi tu ce faci cu propriul buget.

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Eu cred ca se va vedea. Sa ne spui si noua rezultatele.
Si sunt de acord cu Gabriella656.

| Samariteanul a răspuns:

Chiar daca nu fumezi un pachet pe zi tot nu e ok.Incearca sa treci pe tigara electronica.

| Adry05 a răspuns (pentru Samariteanul):

Nici aia nu e buna. Faci apa la plamani.
Niciun fel de fumat nu e bun sau sanatos sau mai putin nociv.

| alinadianaaa a răspuns:

Se vede foarte bine pe radiografie, deoarece apar niste opacitaii pe radiografie.

| Pabibabum09 a răspuns:

Hmm... Sfatul meu este sa te lași de fumat! La aceasta varsta plamanii se deteriorează foarte usor! Sănătate!

| Lăurik2 a răspuns:

Nu, stai calm. Nu fumezi 1 pachet pe zi, asa ca nu trebuie sa iti faci griji. happy

Răspuns utilizator avertizat