| inflicted a întrebat:

Daca intru in contact cu o persoana care a avut infectie cu stafilococ auriu in trecut, poate sa-mi transmita ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate sa-ti transmita doar sanatate. Daca este sanatos, nu te poate infecta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

| Nume6 a răspuns:

Nu...El nu mai are bacteria din moment ce a tratat-o cu antibiotic. Crede-mă, a scăpat de ea, n-a mai rămas nimic. Dacă "rămânea din ea" îi dădea simptome și simptomele sunt nasoale, n-ar mai sta el acasă. Deci a tratat-o complet. Dacă a tratat-o complet nu are cum să ţi-o mai dea.

| Sara2008Andra a răspuns:

Daca A AVUT, ceea ce inseamna ca nu mai are in prezent, e ok, poti sa stai cu persoana respectiva.