| youngandcrazy a întrebat:

Daca la 15 ani am 1.65 m este posibil sa mai cresc in inaltime avand in vedere ca nici parintii mei nu sunt foarte inalti? (Sunt fata)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pana pe la 18 ani mai ai sanse.
Poit incerca sa fortezi putin prin sport gen basket, inot. Poate chiar si volei

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Posibil sa mai cresti ceva dar nu foarte mult, 2-3 cm probabil mai mult doar daca ai noroc. Ai o inaltime medie in acest moment, nu vad de ce te ingrijorezi.

| qPandik a răspuns:

Corpul tău se dezvoltă până la vârsta de 25 de ani, eu la 15 ani am avut 1.84 [sunt băiat] chit că părinţii mei nu erau înalţi. Deci stai liniştită, nu-ţi fă griji, de crescut sigur o să mai creşti, o seară faină.