| redtrr1 a întrebat:

Daca la 18 ani am in jur de 50 kg si cam pe la 1.65 m inaltime, cam de cate calorii as avea nevoie pe zi ca sa ma pot ingrasa/ dezvolta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai o greutate perfecta, eu in locul tau m-as duce la sala si as baga culturism + o dieta sanatoasa, un corp sanatos, o minte sanatoasa

| Violleta2022 a răspuns:

Dubleaza cantitatea de mancare si potis a iei in greutate, dar atentie, nu te ingrasa prea mult, ca esti si asa foarte micut de statura si vei arata ca un gras.

| Sn4k3 a răspuns:

2000+. Depinde de cata activitate faci si din ce vin caloriile alea in functie de ce vrei sa faci, sa te ingrasi, sa mai pui muschi etc.

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Sa zicem ca tu intr-o zi arzi 2000 de calorii. Chiar daca mananci 3000 calorii este posibil sa nu te ingrasi de loc. Nu numarul caloriilor conteaza, ci continutul alimentelor pe care le consumi.