| anonim_4396 a întrebat:

Cam cate calorii ar trebui sa consum daca am 53 kg. si inaltime 1.65?

Răspuns Câştigător
| madaa a răspuns:

Http://www.perfecte.ro/ in dreapta putin mai jos

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Depinde de vârstă și activitățile fizice/intelectuale zilnice!
Pentru un adult cu o activitate moderată nu mai mult de 2000 de calorii!
Pa, pa.

| dafna a răspuns:

Daca ai peste 18 ani, de la 1650 de calorii /zi in sus cam, depinde de activitatea depusa, daca faci sport sau nu.
Daca ai pana in 18 ani, esti in crestere asa ca doar un medic /nutritionist iti poate recomanda ceva, depinde foarte mult de varsta si de necesarul organismului.

| PoisonJuke a răspuns:

Daca ai 53 de kg si 1, 65 e BINE. In fine depinde si de cati ani ai., dar cam in general (ori ce varsta) e bine.