| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, nu inteleg de ce nu ma îngraș, am 17 ani 56 de kg și 1.65 înălțime cam de 2 luni am inceput sa ma antrenez acasa cu greutăți și sa mananc zilnic peste 2.600 calorii pentru a ma îngrășa..ieri m-am cântărit și tot 55..am nevoie de sfaturi…fac ceva gresit?

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

2 luni e foarte putin, vezi si tu dupa 1 an sau 2.

| VoidEternal a răspuns:

Daca încerci să iei în greutate crescând masa musculara 2 luni sunt pistol cu apa.

Continua!

| dinaprilie a răspuns:

Ca sa te ingrasi ar trebui sa nu depui efort. Altfel iti poti transforma, slabiciunea, in muschi datorita metabolismului de tip ectomorf, poate.

| CristianNf a răspuns:

Creste-ti caloriile pana cand vezi rezultate. Poate te ingrasi la 2800 - 3000, nu stiu.

| stssrv a răspuns:

Poate fi pentru ca ai un metabolism rapid. nu e ceva rau, doar inseamna ca (,) corpul tau proceseaza mancarea mai repede si nu iti prea permite sa te ingrasi