| snbxhxhshhs a întrebat:

Daca ma apuc de baschet ma inalt? Nu vreau să ma mai inalt dar vreau foarte mult să joc baschet si nu stiu ce să fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Floridori a răspuns:

Nu exista nici macar un sport pe lumea asta care sa te inalte.Inaltimea este dictata strict genetic si hormonal.

La baschet mergi cand deja esti inalt, deoarece acesta este, evident, un avantaj in practicarea acestui sport.
Daca asta este cazul tau si iti doresti sa joci baschet, super! Mult succes!