| alexandraaaaaaaa a întrebat:

Am 16 ani si am 1.61...daca ma apuc de baschet oare ma mai inalt 5-10 cm? plzz vreau un sfat concret.kiss.sunt obsedata de inaltimea mea

15 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Te vei mai inaltsa, insa nu stiu cat...big grin

Stefan
| Stefan a răspuns:

Ai toate sansele sa mai cresti prin practicarea baschetului si chiar daca nu mai cresti daca ai inclinatii spre sportul respectiv si iti place poti sa faci performante chiar cu o inaltime medie, toti ne nastem cu o sansa in viata de a face performanta si numai Dumnezeu este cel care hotaraste acest lucru. Mult succes!

| want2bMajestic a răspuns:

Da...cresti dca faci sport si dca inoti... e cel mai bun sfat...inotul

| AndreeA_4571 a răspuns:

Daca ai sa practici baschet sau innot cu siguranta te vei mai inalta macar 3 cm... app daca ai peste 1, 65 poti sa devii fotomodel... love struck

xoxo

by me

| alexdop21 a răspuns:

Baschetul, inotul, voleiul etc te ajuta la dezvoltarea corpului armonioasa, inclusiv cresterea in inaltime. Baschetul este bun, dar te sfatuiesc sa te axezi pe inot, dat fiind ca la inot lucrezi o grupa mai mare de muschi decat la baschet, in plus fa si tu o comparatie rapida intre astia doi, si vezi cum ai vrea sa arati... uite link-urile :
http://www.playblackjack.com/images/bracket/basket-player.jpg
si
http://2.bp.blogspot.com/......282%29.jpg
eu as alege inotul (si nu sunt gay :D )

| Bloo2 a răspuns:

De la basket nu cred ca te vei inalta mai mult de 1, 5 - 2cm ...mai bine du-te la inot big grin .ai mai multe sanse .succeswinking

| MissD a răspuns:

Nu stiu exact cat ai sa te mai inalti pentru ca nu la toata lumea e la fel. Dar am citit undeva ca te inalti daca sari. de aceea te inalti daca faci baschet(sari la cos).

| RuSuLeTzZz a răspuns:

Inotul. eu zic ca este mult mai benefic decat bashetul la varsta de 16 ani. tongue

| anonim24 a răspuns:

Daca te tii de baschet 3 ani fii sigura ca ai sa cresti cu cativa cm

| kjbh13 a răspuns:

Stai linistita vei creste...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la inot...baschetul e pentru baieti.Am 14 ani si practic de 2 ani baschet si m-am inaltat 5cm, dar mai faceam si inot ...inotul e cel mai bun mai ales pentru plamani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar putea sa te inalti sa stii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey alexandra o sa mai cresti nu-ti fa griji fetele se dezvolta mai repede decat baietii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt chiar opusul tau big grin Am 15 ani 1, 98big grin

| Deea_8560 a răspuns:

happy eu am 13 ani. Si 160, Vreau sa ma inalt vreo 10 cm happy