| ioana375 a întrebat:

Daca ma duc la medicul de familie imi poate prescrie o reteta pentru a scapa de cosuri sau ma trimite la dermatolog? ( Daca imi da trimitere la dermatolog mai platesc consultatia? )
Farmacista credeti ca se pricepe sa imi ofere niste medicamente folositoare tipului meu de ten si acnee?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

* te trimite la un cabinet de dermatologie( asa este firesc! )
* daca ai trimitere de la med. de fam. nu platesti consultatia la cabinetul de dermatologie
* eu n-as avea incredere in recomandarea unui farmacist--- singurul, indreptatit sa dea un diagnostic este medicul dermatolog

3 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Da. Contra 5 lei este obligat. Pa!

| emima a răspuns:

Daca ati da trimitere la dermatolog nu platesti nimic nu te lasa pe mana farmacistei

| Nastia a răspuns:

NU platesti daca te duci la dermato cu trimitere si nu e prea sigur sa iei ce iti da farmacista pentru ca nu e specializata pe dermatologie. Poate iti da ceva si iti ies si mai multe cosuri.