| qieiqpalz a întrebat:

Am auzit ca pentru a scapa de cosuri trebuie sa merg la dermatolog si ma duc efectiv la spital sau la medicul de familie sa primesc bilet de trimitere? Si cam cat costa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Da, ai nevoie de trimitere. Altfel platesti consultatia

| Adry05 a răspuns:

Da, poate medicu de familie sa-ti dea trimitere pentru dermatolog si in acest caz consultatia e gratuita.

| aXy99 a răspuns:

Daca e un caz mai grav, vei avea nevoie de medicamente, nu doar de creme. Du-te la dermatolog daca ai probleme, nu mai astepta ca nu are rost sa ramai cu mai multe cicatrici.

| curioasa210 a răspuns:

Exista si creme/geluri/scruburi/masti pentru cosuri. este un gel la avon, instant gel cu ambalaj alb si mov. el le usuca si dispar. daca ai acnee mergi la dermatolog, daca nu, poti scapa prin multe medote de ele,

| Nookoo a răspuns:

Daca este vorba de acnee, poti incerca cateva sedinte la o cosmeticiana, sunt metode de a cicatriza cosurile prin electro socuri, multi tineri au incercat asta si au scapat in cele din urma.