| ioana375 a întrebat:

Daca ma duc la medicul de familie sa-mi faca o trimitere la un medic dermatolog din oras, credeti ca este posibil ca atunci cand ma duc la medicul dermatolog sa nu mai platesc consultatia? Dar daca ma duc la medicul de familie si ii spun sa-mi elibereze o reteta astfel incat sa iau Zinerytul gratuit poate face asta?

Răspuns Câştigător
| justflori a răspuns:

Daca mergi cu trimitere nu, nu mai platesti consultatia iar Zyneritul prescris de dermatolog e aproape gratuit. Dar medicul de familie nu iti poate elebera reteta pentru el...iti faci doar trimitere. happy

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Depinde daca medicul vede ca ai nevoie de acel medicament ti-l da prin reteta, daca nu iti iei ramas bun de la el.