| Sawarekh a întrebat:

Daca ma emotionez si imi lacrimeaza ochii la o melodie, ma afecteaza in bine sau in rau?

Ce vreau sa intreb e, nu e precum stresul, nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Nu suntem pshiopatici deși lumea în care trăim este pshiopatica,sfatul meu este sa nu te plângi nimănui că nu îi pasa de tine,plânge undeva singur,sa nu spui nimănui ce planuri ai,sa spui yutor că ești bine atât,plânsul e normal este văzut că o slăbiciune, Intr o tara creștină doar ura, invidia, ipocrizia persistă, meditează fs yoga

| Sawarekh explică (pentru RAY):

Foarte corect spus!

17 răspunsuri:
| marcela290 a răspuns:

Nu, nu este, emoția este cea care declaseaza acele reactii

| mihai69 a răspuns:

E de bine.

| dullcat a răspuns:

Buna. E sanatos sa plangi la filme sau cand auzi o melodie anume.Nu, nu e deloc ca stresul.

| StoicAnalysis a răspuns:

Depinde. Daca te deranjeaza, atunci da. Daca e sentimentul ala de "fericire pana la lacrimi", atunci nu.

| Sawarekh explică (pentru StoicAnalysis):

Pur si simplu ma emotioneaza, de exemplu melodiile indiene, arabe, mi se pare asa nostalgice dar imi par si superbe in acelasi timp.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Sawarekh):

Atunci n-ai treaba. Dar doar asa ca sa fi sigur, mai baga in mix si piese ce nu iti dau o stare puternica( cum ar fi lo fi, house, sau ceva de fundal acolo ) Pana la urma tot ce e in exces strica.

| blackann a răspuns:

Ai 8 ani?

| Sawarekh explică (pentru blackann):

Am muulti ani, dar e irelevant cati ani ai. si la 60 de ani poti sa fi emotionat, desteptule.

| blackann a răspuns (pentru Sawarekh):

Nu d-asta te-am intrebat, copile. din cauza ideilor tampite din creierul ala pe care il detii.

| Sawarekh explică (pentru blackann):

Esti frustrat nu?

| blackann a răspuns (pentru Sawarekh):

Ai 8 ani?

| Sawarekh explică (pentru blackann):

Man, gaseste-ti ceva de facut, un scop in viata si lasa-ma happy

| blackann a răspuns (pentru Sawarekh):

Mai bine du-te si uita-te pe Minimax, te faci de ras pe aici degeaba.

| sammie a răspuns:

Buna! Asta mi se intampla si mie si tuturor. Trebuie sa existe un tip de muzica/ film la care sa plangem. Suntem oameni si avem emotii, e normal.

| 4evergentleman a răspuns:

Ești sensibil, plăpând nu este stres!

| Alinuța00 a răspuns:

Dacă muzica te emoționează, înseamnă că si a îndeplinit scopul.Fiecare om simte muzica cum vrea, nu e un motiv de îngrijorare ca te emoționează. Însă, daca iti dă o stare de tristețe sau in genul ăsta, de preferat să le eviți, te afectează în timp și te face sa atragi numai tristețe in viata ta.