| marta3004 a întrebat:

Daca ma machiez din cand in cand, cam de cateva ori pe luna si cateodata mai des, poate avea pe viitor efect negativ pentru ten?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Nu ai ce sa patesti daca chiar ai grija de modul cum te demachiezi si ce produse foloseati. Pentru a nu avea probleme este destul de important sa il cureti foarte bine cand te demachiezi si sa nu dormi machiata. Majoritatea persoanelor dau cu servetele umede si cu apa si cred ca si.au curatat tot machiajul, asta este cea mai mare greseala. Foloseste lotiuni de demachiere, incearca sa iei la sticlute/ tuburi mici si sa incerci mai multe fiindca este posibil ca de la unele sa te iriti.

Răspuns utilizator avertizat