| brokxy a întrebat:

Daca mama a avut O Rh negativ grupa de sange si tata A, eu ce grupa as putea sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Antopuff a răspuns:

0 sau A Dar Rh este dat de cel al tatalui

| Lorenzo1 a răspuns:

Daca mama ta are grupa 01 si tatal tau grupa A2, tu poti avea fie A2 fie 01, depinde ce gene au parintii, in functie de acestea, se poate determina grupa de sanga biologic vorbind.

| Celcestietot a răspuns:

Ăăă... Poți face analize pentru a afla răspunsul?

| DanyDav a răspuns:

Una din cele doua.

| Catrice a răspuns:

Grupa mamei. Cel mai posibil dacă nu au fost probleme în timpul sarcinii, ai și aceiași Rh