| Andreeaioan115 a întrebat:

Daca mananc 2 bucati de porumb si doi piersici se considera gustari sau o masa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este o gustare, ci o masă.
Pa, pa.

Bula
| Bula a răspuns:

Totul este relativ.
Pentru un porumbel este mancarea pentru o zi sau chiar doua. Pentru mine n-ajunge nici ca gustare. big grin

| aXy99 a răspuns:

Ce-ti pasa? Atata timp cat nu depasesti numarul de kcal necesar nu ar trebui sa te intereseze ca mananci 3 mese si 2 gustari sau 10 mese si 50 de gustari.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"doi piersici"
laughing))))))))))... lesinez.
Iar incepi? Du-te la piure-ul tau.

| Bisbiavatar12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Lesinezi? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bisbiavatar12):

Da,da,daaaa.

| crazypop a răspuns (pentru anonim_4396):

"poţi să mănânci una bucata de porumb şi 2 piersici, chiar 3"

| AleexisViol3t a răspuns (pentru anonim_4396):

Lesinezihappy si eu "lesinez"acum de ras si tu esti cauzalaughing
Mi-ai facut ziua mai buna!

| anonim_4396 a răspuns (pentru AleexisViol3t):

happy

| Bisbiavatar12 a răspuns:

Am vazut ca pui aceleasi intrebari cu "daca mananc..." Ce vrei tu de fapt? Sa slabesti sau sa nu te ingrasi? Decat sa pui o gramada de intrebari mai bine pui una la care sa-ti putem raspunde mai bine

| edy423 a răspuns:

Gustarea este mancarea rece dintre mese....Acum depinde, de exemplu daca la pranz manaci doi porumbi si doua piersici, se poate considera o masa dar nu este consistenta. P.S se scrie doua piersici nu doi piersici

| Huzum_Ana-Maria_2002 a răspuns:

Gustari.