| Andreeaioan115 a întrebat:

Daca mananc mazare verde se considera ca am mancat o masa sau o gustare/salata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te sfătuiesc să îţi cumperi o carte de nutriţie!
Pa, pa.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca te-ai saturat e ca o friptura, daca nu, ca un pahar de apa plata.

| DaCumSaNu a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Cum sa fie ca un pahar cu apa?
Paharul cu apa nu are calorii... dar o lingura de mazare are (sunt foarte sigura ca nu se satura cu o lingura de mazare, de aceea am ales sa dai exemplu o singura lingura).

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru DaCumSaNu):

Cine a pus problema caloriilor in intrebare? Pe ea o fi interesand-o ceva dar nu stie ce sau nu stie sa intrebe iar tu lucrezi cu ghicitul in cafea. La intrebari la misto= raspunsuri pe masura.

| DrGoogle a răspuns:

Depinde de cantitate

| DaCumSaNu a răspuns:

Daca mazarea nu este gatita (adica o mananci in forma ei naturala, fara sa-i faci nimic) atunci o poti considera o salata.
Daca o gatesti ( de exemplu faci "mancare" de mazare cu bucatele de carne pe acolo si asa mai departe) atunci e o masa.

| Anngela a răspuns:

Se poate considera masa deoarece o mananci cu sos si asa mai departe.

| Andreeaioan115 explică (pentru Anngela):

Fara sos eu ma refer la mazare naturala

| DaCumSaNu a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Ce inseamna pentru tine mazare naturala?