| Popescu_Simina_1966 a întrebat:

Daca mananc cate o cutie de fineti pe zi ma îngraș? Sunt slaba si chiar imi doresc asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu te îngrași, dar te poți îmbolnăvi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, trebuie să mănânci de toate.

| Andreeush a răspuns:

Nu, dar poți da de alte probleme.

| aXy99 a răspuns:

Nu. Te ingrasi doar daca esti in surplus caloric.

| GouDidodino a răspuns:

O sa dai in diabet, stai potolita

| AndaAlexandra a răspuns:

Nu are rost sa faci asta, nu te vei îngrașa. Mai degrabă vei face diabet.
Mănâncă des, cam o data la 3 ore, consuma alimente bogate în nutrienți sau cu valoare calorica mai mare și fă sport. Sportul creste masa musculara și vei părea mai "grasa".

| zookie333 a răspuns:

Buna! S-ar putea sa te ingrasi,dar nu e ok. Incearca sa faci un sport si sa mananci regulat multe proteine,mai ales carne si lactate, nu prea multe dulciuri, Fa sport, fii activa, astfel te vei forma frumos si sanatos., nu vei da in obezitate